Pokémon Quest

Pokémon Quest je nová hra od vývojářů Game Freak. Překoná tato hra o pokémonech i Pokémon Go?

Hra vyšla teprve 30. června 2018, je to akční adventura, kterou si můžete zahrát na platformách iOS, Android a

Nintendo Switch.

Hru vydali Nintendo a The Pokémon Company.

Pokémon Quest má blokový, voxelový styl, který se podobá stylu Minecraft. Nacházíme se na ostrově Tumblecube, kde se nachází pokémon ve tvaru krychle nazvaný “Pokéxel”.

Cíl této hry je najít drahocenné kořisti, které leží na ostrově, získáváte je dobitím různých pokémonů na svých expedicích.

Po spuštění hry si vyberete svého “nejlepšího kamaráda” nebo-li svého hlavního pokémona. Po zvolení začíná hra. Nacházíte se na místě, kde se vrháte do různých expedicí se svým pokémonem.

Můžete však navštívit i svůj základní tábor, kde se nachází hrnec, do kterého budete dávat ingredience, které získáte na expedicích. Pro ukončení vaření potřebujete určitý počet dokončených expedicí (na začátku stačí pouze jedna dokončená expedice, aby se vaření dokončilo). Po dokončení expedice se vrátíte do tábora a kliknete na svůj hrnec, obsah přiláká dalšího pokémona. Díky “vaření” z ingrediencí můžete mít jednoho, ale dokonce i dva nové pokémony.

Hrnec s ingrediencemi

Až budete mít tři pokémony utvoříte tří místný tým, s kterým budete bojovat o další ingredience se svými novými pokémony proti ostatním pokémonům.

 

Expedice

Expedice jsou postupy, každá expedice se stává těžší a těžší. A co se vlastně na těchto expedicích děje?

Se svými pokémony se ocitnete na ostrově a začínáte bojovat s ostatními pokémony. Vašim cílem je, aby vaši pokémoni přežili a zvítězili nad ostatními. Za každého poraženého pokémona získáváte ingredience na vaření, které budete potřebovat ve svém základním táboře.

Pokémony však neovládáte, sami si hledají své protivníky, vy pouze volíte jejich útoky, ale i to lze nastavit, pokud budete chtít pouze sledovat, jak vaši pokémoni vítězí, stačí kliknout na tlačítko v levém dolním rohu při expedici, které zařídí, aby vaši pokémoni používali své schopnosti proti ostatním sami.

 

Když zvítězíte, dostanete ingredience a vylepšení pro své pokémony.

 

Pokud úspěšně dokončíte své první expedice budou se vám otevírat další a těžší!

Za dokončení určitých expedicí budete dostávat trofeje, nebo-li dekorace, které si můžete vystavit ve svém táboře.

Vylepšování a trénování pokémonů

Za expedice získáváte i možnosti vylepšit svého pokémona, jako jeho výdrž a sílu jeho útoku. Čím lepší váš pokémon je, tím větší máte šanci na úspěch v těžších levlech vaší expedice.

Další dobrou věcí v této hře je, že své pokémony můžete trénovat, to má však i svojí nevýhodu.

Trénovat své pokémony můžete pouze, pokud máte 4+ pokémonů. Zvolíte si pokémona, kterého chcete vylepšit a do dolních políček dáte pokémony, které máte navíc (ale nesmí být v hlavním týmu). Tím vylepšíte jednoho z hlavních pokémonů, ale zároveň přijdete o pokémona, kterého jste měli navíc.

Pokédex

Ve hře máme i pokédex nebo-li seznam pokémonů, zde můžete vidět kolik máte objevených pokémonů.

Objevují se tam pouze pokémoni, které vlastníte, nebo jste vlastnili.

Dárky / Seznam úkolů

Ve hře se dále nachází seznam úkolů, které postupně plníte, za splnění úkolů dostáváte dárky např. ingredience.

Pokémon Quest

  • Hru mohou hrát děti od čtyř let.
  • Hodnocení hry činí nyní 4,1/5.

Vlastní recenze

Já sama bych ohodnotila hru kladně, hra je spíše pro mladší jedince, ale i přesto mě nenudila. Hra je zábavná, akční a vzhled je roztomilý.

3,5*/5* 

Ke stažení na iOS

Ke stažení na Android

Pokémon Quest
Pokémon Quest
Cena: Zdarma+