Ohebný OLED displej Samsungu je nerozbitný

Ohebný OLED displej od Samsungu je nerozbitný. Podívejte se na video a dozvěďtě se nové podrobnosti.

Ohebné displeje jsou s námi již několik let. Dosud však neměly příliš využití ve spotřební elektronice, jelikož jejich implementace byla složitá. Díky Samsungu jsme se ale dostali zase o krok dál. Vytvořil totiž flexibilní OLED panel, který je kryt průhledným plastem, napodobuje vlastnosti skutečného skla a zaroveň uchovává svou ohebnost a pevnost.

Samsung prezentuje svůj ohebný OLED displej jako nerozbitný. Uvádí, že odolal 26, po sobě jdoucím vojenským testům, při kterých byl shozen z výšky 1,2 metrů. Panel rovněž odolal teplotním testům, při kterých byl vystaven teplotám od – 32° Celsia do + 71° Celsia. Po testech nebylo na OLED displeji zaznamenáno žádné poškození, a to jak na přední části, tak na bočních stranách. Samsung šel nakonec ve svých testech ještě dál, když úspěšně otestoval pád z výšky 1,8 metru.

Je jasné, že technologie ohebného displeje bude mít řadu využití ve spotřební elektronice. Dal by se využít u přenosných zařízení, e-learningových tabletech, u dotykových obrazovek v autech a pochopitelně pro armádní účely. Nás by samozřejmě nejvíce zajímal mobilní telefon s takovýmto typem displeje. Bohužel Samsung neuvádí žádný časový horizont, ve kterém by se měla spustit masová výroba. Rovněž neuvádí ani konkrétní využití panelu. Je tedy skvělé, že je taková technologie již na světě, ale na skutečné využití si pravděpodobně ještě počkáme, jak jsme již informovali v našem článku.