Mobilní kryt s “airbagem”

Rozbitým displejům odzvonilo, pojďme se podívat na chytrý mobilní kryt s airbagem.

Hned na úvod je nutné podotknout, že současná generace chytrých telefonů je kvůli dotykovým obrazovkám skutečně velmi náchylná na rozbití. Stačí jeden neopatrný pád a displej, případně i zadní skleněná strana, praskne.

Výrobci se na to snaží léta vyzrát – vyrábějí odolná skla, která chrání dodatečně samotné dotykové displeje, odolné gumové a kovové konstrukce, které riziko rozbití minimalizují. Žádné řešení však nebylo zcela 100%, na což koneckonců upozorňovali i samotní výrobci.


Dvacetiletý vynálezce Philip Frenzel z univerzity v německém Aalenu však nyní přišel s úplně novým konceptem, který vypadá skutečně nadějně. Jde totiž o speciální mobilní kryt, který má vystřelovací airbag, jak trefně svůj nápad pojmenoval samotný tvůrce. Ten se netají tím, že vymyslet podobnou vychytávku mu dalo hodně práce. „Nechtěl jsem, aby byl design telefonu nějak narušen, to bylo patrně mou největší výzvou,“ prohlásil Frenzel s tím, že ADcase vypadá na první pohled jako obyčejný kryt.

Teprve když přístroj začne padat na zem, hbitě z něj vystřelí pružné nožičky, na které zařízení dopadne. Ty jsou z obou stran, a tak je šance případného poškození skutečně mizivá, jak je možné vidět i na videu v úvodu článku.