Huawei si zaregistroval název Harmony

Huawei si zaregistroval název Harmony, mělo by se jednat o jejich vlastní operační systém pro budoucí zařízení.

Krátce poté, co americké Ministerstvo obchodu uvalilo sankce na Huawei, začalo hrozit, že Android jako operační systém je pro čínského výrobce ztracen. Sice už delší dobu pracoval na svém vlastním systému, ovšem americké embargo tyto práce urychlilo.

Společnost údajně podala na Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) žádost k registraci nové ochranné známky pro jméno Harmony. Harmony má být operační systém jak pro mobilní, tak počítačové užívání. Žádost je datována na 12. července 2019 a v současné době je ve fázi přezkoumávání.

Harmony

Přesto, že Huawei cpe do vývoje svého systému spoustu peněz a aktuálně mu věnuje velké úsilí doufá, že bude dále moci využívat Android. Harmony má být operačním systémem primárně pro interní věci. Pro příklad má být mnohem rychlejší, než Android a macOS. Má být také použitelný nejen pro telefony a tablety, ale také pro počítače, notebooky, gadgety a wearables. První verze operačního systému má přijít na čínský trh již na začátku roku 2020.

Také se v posledních dnech velice diskutuje, že Harmony OS uvidíme prvně na Smart TV. – Zkušenosti s vývojem smartphonů mohou být klíčové při znovuzrození popularity televizí. Pokud by se skutečně jednalo o první zařízení s operačním systémem od Huawei, byla by to skvělá příležitost pro otestování systému, než se podívá na mobilní telefony.

Co si myslíte o Harmony OS vy? Má šanci společnost přežít s vlastním OS? Vyjádřete se do komentáře.