Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery, obletěl svět. Velké nadšení nebo jedno velké zklamání?

Hra vydaná 25. dubna 2018 pro zařízení iOS a Android, byla vyvinuta a publikována firmou Jam City pod licencí společnosti Portkey Games.

Harry Potter: Hogwarts Mystery se samozřejmě odehrává v Bradavicích.

Avatar

Po spuštění hry si upravíte svého avatara za kterého budete hrát. Během hry si však můžete změnit účes, oblečení nebo doplňky a to za peníze (nebo diamanty), které budete dostávat za plnění úkolů.

Dokonce si můžete koupit i svého mazlíčka, bohužel pouze za diamanty.

Výběr

Po dokončení tvorby vašeho avatara se přesunete do Bradavic, zde si vyberete na jakou kolej vás klobouk přiřadí.

Když si vyberete kolej, teprve poté začne hra. Hra je rozdělena na ročníky, dané ročníky jsou dále rozděleny na etapy. V každém ročníku se učíte jiná kouzla a plníte jiné úkoly, čím vyšší jste ročník, tím více kouzel a nových místností se vám odemkne.

Po celý průběh hry můžete sledovat, co se v určitém ročníku ještě budete muset učit a co už umíte v jednotlivých předmětech.

Když se naučíte určité kouzlo, dostanete za něj určitý počet diamantů, za které později budete moct nakupovat.

Stejně tak můžete vidět seznam svých kamarádů a na jaké úrovni zhruba jste.

Úkoly

Každý ročník dostanete určité úkoly, které musíte splnit. Tyto úkoly se vám budou zobrazovat postupně. Po splnění aktuálního úkolu se vám ukáže další. Tyto hlavní úkoly se dělí na lekce, kde je vaším úkolem naučit se dané kouzlo, a na pokračování v příběhu, kde se setkáváte s vašimi přáteli.

Hlavní úkoly jsou prokládány postranními úkoly, za které většinou dostáváte peníze.

Učení kouzel

Aby jste se naučili určité kouzlo, musíte vejít do správných dveří a poté spustit lekci. Aby jste se naučili dané kouzlo musíte naplnit určitý počet hvězdiček.

Naplníte je tak, že budete vkládat energii tam, kde je potřeba, na to však máte určitý počet času.

Při dosažení každé hvězdičky musíte splnit “zkoušku”, která je buď ve formě otázky, nebo v předvedení daného kouzla.

Energie

Jak bylo zmíněno na plnění úkolů potřebujete energii. Tento důvod vedl ke špatnému ohlasu na tuto hru. Pokud vám dojde energie, a že jí není zrovna moc, během úkolu, musíte se vrátit za několik minut (hodin), aby jste úkol stihli dokončit. Energii si můžete koupit za diamanty, peníze, a nebo dostanete pár kousků energie za zhlédnutí videa.

Někteří z vás už určitě zjistili, že energii můžete získat i na pár tajných místech, v každém patře je min. jedna.

Herní svět

Další nevýhodou je, že se po světe nemůžeme pohybovat nějak moc. Ve hře máme pár pater, kde vidíme pouze dveře, nebo-li vchody, které nás zavedou k lekcím či do jídelny.

Určité úkoly vás dostanou i ven.

Rozhovory

Hra má svůj určitý příběh, takže nejen, že plníte úkoly a učíte se nová kouzla, ale také mluvíte se svými přáteli a učiteli tím, že vybíráte odpovědi na otázky, tím ovlivňujete další vývoj vašeho příběhu.

Některé odpovědi mohou být uzamčené, protože nemáte dostatek bodů.

Máte tři kategorie a to empatii, učenlivost a obranu, ve kterých se neustále zlepšujete, tyto kategorie vylepšíte plněním úkolů, každý úkol vám na konci dá určitý počet bodů empatie, obrany nebo učenlivosti.

Kamarádi

Při hře můžete bojovat se svými virtuálními kamarády nebo si s nimi zahrát hru, či jen tak svačit v jídelně a povídat si s nimi.

Dále ve hře můžete sledovat jak se vám daří oproti ostatním hráčům.

 

Vlastní recenze: 

Hru bych hodnotila kladně. Myslím, že je hra krásně zpracovaná, i když nedostatek energie někdy pěkně naštve.

 

Ke stáhnutí na iOS:

Ke stáhnutí na Android: